Spotkanie z Bookcrossing w Galerii Bronowickiej

Kupione już dawno książki porzuciłeś w kąt? Chętnie odświeżyłbyś domową bibliotekę? Weź swoje przeczytane księgi do Galerii Bronowice, a wymienisz je na inne, dotąd nieodkryte bestsellery.

Jesień to czas, który głównie spędzamy na czytaniu. Często tych dobrych książek zaczyna brakować. Możemy temu zaradzić! Przyjdź 11 lub 12 października do Galerii Bronowice i wymień swoją książkę na inną, interesującą całkowicie za darmo.

Koncepcja bookcrossingu

Przesłanie „wędrujących książek” nie jest wcale czymś nowym. Pojawiło się ono już w latach 80 XX wieku, ale szerzej poznaliśmy je, dzięki Ronowi Hornbaker’owi w 2001 roku. W Polsce swą działalność rozpoczęło w 2003 r.

Ktoś powie, że bookcrossing działa jak biblioteka. Nic bardziej mylnego! Jest on zdecydowanie luźniejszy i przyjemniejszy w swej formie. Brak dat zwrotnych, lokali czy blankietów zachęcają do korzystania.

Działa według prostej reguły „lektura za lekturę”. Swoją książkę zamieniasz na przyniesioną przez kogoś innego, która akurat Cię zaintryguje. Myślą przewodnią bookcrosserów jest to, że książki to travel lovers. Uwielbiają podróżować z miejsc do miejsc, trafiając przy tym do różnych osób i mieszkań.

Spotkanie z Bookcrossingiem w Galerii Bronowickiej

Galeria Bronowice wychodzi naprzeciw miłośnikom bookcrossingu

Idea ta zachęca do promowania czytania. Dzięki Galerii Bronowickiej mamy okazję przyłączyć się do tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W październiku, a dokładnie 11 i 12 na placu eventowym Galerii Bronowice, umieszczonym na parterze odbędzie się akcja bookcrossingowa.

Intencją tej akcji jest rozwój i szerzenie trendu na czytelnictwo. Jest ona skierowana w dużej mierze do młodych osób, które często mają na bakier z czytaniem. Warto więc, to ich zachęcić i zabrać na ten event, bo dzięki niemu możesz rozwinąć w nich pasję do czytania oraz udowodnić, że to co nie cyfrowe także może być ciekawe.

Dyrektor Galerii, pani Aleksandra Rzońca sama przyznaje, że wielu z nas ma takie książki, które zalegają gdzieś w różnych zakamarkach naszych mieszkań. Wiele z nich to zapomniane, niedopasowane do naszych potrzeb lektury. Warto, by ujrzały światło dzienne. Być może dla kogoś staną się strzałem w dziesiątkę. To szansa także na odnowienie domowych bibliotek.

Rotacji książek dokonamy na poziomie 0, tuż obok Douglasa. Punkty otwarte będą:

- 11 X (piątek) od godz. 15 do 21,
- 12 X (sobota) od godz. 10 do 20.