Kraków jest miastem, intrygującym wielu młodych ludzi, stojących u progu wyboru swej drogi życiowej. Jest to miasto z bogatą historią i niezwykle ciekawą tradycją. To miasto odwiedzane przez miliony turystów corocznie, niezależnie od pory roku. Jak na akademickie miasto przystało to miejsce bardzo często wybierane przez studentów. Bo jeśli nie studia Kraków to gdzie lepiej? Oprócz uczelni, miasto kryje wiele zapierających dech w piersiach miejsc, mnóstwo kawiarni, restauracji i ośrodków kulturalnych. Jednym słowem w Krakowie nie można się nudzić.

Studia Kraków – miasto wszystkich kierunków

Z całą pewnością studia Kraków charakteryzuje mnogość i różnorodność uczelni wyższych i kierunków studiów. Jakikolwiek kierunek byśmy pożądali to z pewnością znajdzie się podobna do niego oferta edukacyjna w tym mieście. Studiować można na uczelniach medycznych, technicznych, przyrodniczych, sportowych, artystycznych i wielu innych.

Przykładowo osoba, która chciałaby podjąć naukę na kierunku Fizjoterapia i Rehabilitacja lub Wychowanie Fizyczne powinna rekrutować na Akademię Wychowania Fizycznego, którego siedziba znajduje się w Czyżynach. Studenci tej uczelni chwalą sobie to, że uczelnia jest z dala od centrum, gdyż mieszkania w tej dzielnicy są wynajmowane w znacznie korzystnej cenie w porównaniu ze Starym Miastem. Ponadto, połączenia komunikacyjne do centrum miasta są bardzo dobre, więc w kilkanaście minut tramwajem będziemy na miejscu.

W centrum miasta znajduje się np. Akademia Górniczo-Hutnicza, na której studiować można kierunki bardziej techniczne, w których prym wiedzie matematyka czy fizyka. Studiowanie na AGH’u nie jest proste, gdyż  kierunki są bardzo trudne, jednak ich absolwenci otrzymują dobrą pracę w zawodzie i cieszą się z reguły wysokimi wynagrodzeniami, znacznie powyżej średniej krajowej. Uczelnia ta szczyci się również największym w kraju i całym mieście kampusie studenckim, w którym zamieszkuje ponad 8 tysięcy studentów co roku. Mieszkanie w akademiku nie pochłania zbyt dużych pieniędzy, a daje możliwość zamieszkiwania blisko centrum, bez konieczności dojeżdżania na uczelnię. Miasteczko studenckie jest dedykowane raczej osobom, które lubią gdy coś się dzieje, bo to miejsce nieustannie tętni życiem młodych studentów.

Studia w Krakowie

Pozostałe popularne uczelnie

Uczelnią mieszczącą się blisko AGH jest Politechnika Krakowska, na której można studiować między innymi matematykę, chemię, fizykę, budownictwo czy architekturę krajobrazu. Podobnie jak po AGH, absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę w zawodzie. Trzeba wspomnieć, że studiowanie na tej uczelni wymaga wiele nauki i wysiłku studentów.

W centrum znajduje się najpopularniejsza uczelnia w Krakowie, a mianowicie Uniwersytet Jagielloński. To bardzo renomowana placówka nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Najbardziej poważanym wydziałem jest Wydział Medyczny, na który bardzo trudno się jest dostać. Blisko tych uczelni znajduje się również Uniwersytet Rolniczy, na którym można studiować np. Weterynarię lub Biotechnologię.