Prowadzenie własnego biznesu w dzisiejszej rzeczywistości wiąże się z korzystaniem z różnego rodzaju aplikacji. Nie ma to znaczenia czy dana osoba pracuje w korporacji czy we własnej firmie, to zawsze posiada określone wymagania co do sprzętu elektronicznego. Najwięcej wymagań stosuje się pod adresem smartfonów, ponieważ jest to urządzenie, które ma wiele pozytywów. Przede wszystkim istotne jest to, że umożliwia on dostęp i korzystanie z różnych darmowych aplikacji, które ułatwiają pracę nie tylko na miejscu, ale i poza granicami firmy.

Aplikacje tworzące mini biuro

Do mobilnego biura niezbędna może okazać się aplikacja Adobe Acrobat Reader. Służy ona głównie do odtwarzania plików zapisanych w PDFie. Można skorzystać z opcji zaznaczania fragmentów tekstu, tworzenia podpisów czy zapisywać pliki w formacie PDF. Wyruszając w podróż biznesową warto mieć zainstalowaną aplikację Mini skaner. To bardzo dobra aplikacja, która umożliwia wykonywanie zdjęć w bardzo wysokiej jakości, a dodatkowo automatycznie przycina brzegi, by tekst wyglądał profesjonalnie. Wartą posiadania aplikacją jest Pocket, która gromadzi informacje ze świata biznesu oraz wydarzeń polityczno-ekonomiczno-społecznych. Evernote to kolejna aplikacja, która pomaga w tworzeniu prezentacji, załącza adnotacje do plików, zachowuje kontakty zawodowe oraz gromadzi notatki na bieżąco. Doskonałym miejscem do przechowywania danych jest Google Drive.

Bezpłatne aplikacje biznesowe

Aplikacje wspomagające pracę zespołową

Slack jest aplikacją, która przenosi działania zespołowe w jeden krąg. W tym programie można umieszczać i komentować pliki dodane przez siebie i innych kolegów z zespołu. Skype for Business to innowacyjna aplikacja do rozmawiania. Posiada opcję symultanicznego podglądu plików i video w trakcie trwania rozmowy. Click Meeting umożliwia komunikację z większą grupą ludzi, świetnie sprawdzi się do szkoleń online. Aplikacje, które wspomogą zarządzanie zespołem to Dapulse i Trello. Pierwsza z nich opatrzona jest funkcją nadawania kolorów statusom, które ukazują w jakim stadium działań jest zespół. Trello można wykorzystać nie tylko do zadań zawodowych, ale i tych prywatnych.