Oprogramowanie do zarządzania dokumentami to narzędzie, które pomaga w przechowywaniu, organizowaniu i śledzeniu plików cyfrowych. Pozwala użytkownikom zarządzać przepływem pracy związanym z obiegiem dokumentów. Ułatwia tworzenie, aktualizację i usuwanie plików.

Dropbox

To oparta na chmurze usługa hostingu plików do użytku osobistego lub biznesowego. Jest dostępna na komputerach i urządzeniach mobilnych. Pozwala bezpiecznie przechowywać wszystkie dane w jednym miejscu. Można je synchronizować na każdym urządzeniu lub udostępniać znajomym albo współpracownikom.

Dropbox jest popularną aplikacją i usługą do przechowywania ważnych plików. Doskonale nadaje się do kreatywnej współpracy. Oferuje plany o różnej wielkości. Dzięki temu bez problemu dopasujesz go do swoich potrzeb.

6 najlepszych aplikacji do zarządzania dokumentami

Dokumenty Google

To świetny edytor Google, który wciąż się rozwija. Oferuje szeroki zakres funkcji formatowania. Jest zintegrowany z programem Word. 

Proponuje wiele opcji edycji i stylów. Dzięki temu możesz spersonalizować swój dokument. Dokumenty Google oferują ponad 100 darmowych czcionek oraz możliwość dodawania linków, obrazów i rysunków. Umożliwiają łatwą edycję również na urządzeniach mobilnych i tabletach. Możesz z nich korzystać zarówno online, jak i offline. Wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie podczas pisania, a narzędzie historii zmian pokazuje starsze wersje dokumentu, z informacją o tym, kto wprowadził zmiany.

Adobe Scan

Dzięki tej aplikacji możesz skanować w mgnieniu oka. Jest łatwy w użyciu i darmowy. Działa zarówno na urządzeniu z Androidem, jak i na iOS. Ten skaner dokumentów używa aparatu do przechwycenia kopii dokumentu w celu konwersji na plik PDF. Dostępna jest opcja podglądu w celu optymalizacji wymiarów plików. Możesz je też obracać, przycinać i modyfikować kolor zgodnie z wymaganiami. 

Prawdopodobnie największą zaletą Adobe Scan jest możliwość zintegrowania go z innymi aplikacjami Adobe, zwłaszcza Adobe Acrobat. 

Scanbot

To łatwe w obsłudze oprogramowanie do skanowania dokumentów. Obsługuje szereg dokumentów. Pozwala łatwo i szybko stworzyć wysokiej jakości skany na iPhone, iPad i Androidzie. 

Umożliwia skanowanie dokumentów, paragonów, szkiców, tablic, wizytówek, etykiet, kodów QR i kodów kreskowych. Po zeskanowaniu możesz wybrać jeden z pięciu trybów kolorów. Proponuje też narzędzia do przycinania i optymalizacji plików.

Evernote

Przetwarza odręczne notatki, paragony i pliki audio. Pozwala wszystko udostępniać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Użytkownicy mogą pracować na udostępnionych notatkach, które są aktualizowane natychmiast po edycji. Evernote możesz zintegrować z Dyskiem Google, Outlook, Slack, SalesForce i innymi.

6 najlepszych aplikacji do zarządzania dokumentami

Adobe Document Cloud

Jest zarówno wszechstronny, jak i przydatny jako platforma do edycji i zarządzania dokumentami. Umożliwia pełną kontrolę nad plikami w sposób, który nie jest obsługiwany przez popularne formaty dokumentów. Daje pełny zakres tworzenia i edycji, nawet w przypadku istniejących plików PDF. Proponuje również dodatkowe funkcje, takie jak możliwość scalania plików PDF, czy ochrona hasłem. Sprawdzi się doskonale w wielu sytuacjach.