Kraków tętni życiem, fascynuje zabytkami i czaruje wspaniałą atmosferą. Przyciąga turystów z całego świata. Zastanawiasz się, jak spędzić czas w stolicy Małopolski? Skorzystaj z naszych wskazówek!

Incredible

Ta wytworna pizzeria, położona na parterze nowoczesnego krakowskiego hotelu The Loft, ściśle przestrzega włoskiej tradycji. Stosuje produkty najwyższej jakości. Serwuje najlepszą pizzę w mieście, uzyskała nawet nominację do nagrody World Luxury Restaurant Awards 2020. Menu zawiera charakterystyczne ciasta oparte na przepisach wybitnych mistrzów pizzy. Obejmuje również zupy, sałatki, łososia, polędwicę wołową, makarony, desery i pyszną kawę. 

Restauracja Szara

Dogodnie zlokalizowana tuż przy rynku, Szara jest jedną z najlepszych restauracji w mieście. Nie zmieniła się przez lata. Wspaniałe łuki na podwieszanym suficie, śnieżnobiałe obrusy i wyjątkowa obsługa tworzą elegancką, wyjątkową atmosferę. Serwuje wyśmienite śniadania, przystawki, zupy, sałaty i desery. Menu zawiera też przepyszne dania mięsne, rybne i wegetariańskie. Nie mogło w nim również zabraknąć szampanów z górnej półki.

6 pomysłów, jak ciekawie spędzić czas w Krakowie 

Wesoła Cafe

Wesoła Cafe wyróżnia się industrialnymi akcentami, odnowionymi lampami Bauhaus i neonowymi napisami na gołych ścianach. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. Pretenduje do miana awangardowej krakowskiej kultury kawowej. Możesz tutaj wybierać spośród różnych gatunków ziaren i stylów parzenia, w tym alternatywnych technik, takich jak Aeropress. Bariści starannie przygotowują każdą filiżankę kawy. 

Na uwagę zasługuje także znakomite menu śniadaniowe i lunchowe. Bez względu na to, czy chcesz zamówić danie bezglutenowe, wegańskie, fit, czy jajecznicę i świeże bułeczki, na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Sukiennice

Sukiennice powstały z myślą o lokalnych kupcach tekstyliów. Od skromnych początków jako mały targ na świeżym powietrzu, hala w stylu renesansowym ma teraz 108 metrów długości. Możesz tutaj kupić wspaniałe pamiątki, biżuterię z bursztynu, drewniane kukiełki i lokalne przysmaki. 

Na pierwszym piętrze Sukiennice znajduje się Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku. Bogata kolekcja obejmuje dzieła z dziedziny rzeźby, malarstwa, sztuki użytkowej oraz militariów.

Kopiec Kościuszki

Został zbudowany w 1823 roku przez mieszkańców Krakowa na wzgórzu Błogosławionej Bronisławy na cześć polskiego bohatera narodowego, Tadeusza Kościuszki. Wzorowany jest na prehistorycznych kopcach Kraka i Wandy. W środku znajdują się urny z ziemią z pól bitewnych, na których walczył Kościuszko. Odwiedzający mogą podążać serpentynową ścieżką na szczyt wzgórza, skąd rozciągają się spektakularne widoki na miasto. Obok kopca znajduje się muzeum z artefaktami związanymi z Tadeuszem Kościuszko.

6 pomysłów, jak ciekawie spędzić czas w Krakowie 

Klub muzyczny Coco

Znajduje się naprzeciwko Teatru Słowackiego. Oferuje 3 bary, 2 parkiety taneczne, strefę VIP i palarnię. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. Możesz tutaj tańczyć do białego rana.

Jeżeli planujesz dłuższy pobyt w stolicy Małopolski, lista imprez w Krakowie na pewno Ci się przyda. Znajdują się na niej festiwale, koncerty, spektakle, wystawy, filmy i wieczory literackie.