Mimo że Kraków jest historycznym miastem, istnieje wiele ciekawych miejsc na świeżym powietrzu. Warto je sprawdzić! Wszystkie są świetną opcją na urozmaicenie pobytu i spalenie dużej liczby kalorii. Załóż wygodne buty i ubranie, zjedz lekkie śniadanie i wypróbuj którąś z wymienionych atrakcji.

Zalew w Nowej Hucie

To ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców. Znajdująca się na nim mała wyspa, zwana Małpim Gajem, jest rajem dla kilku gatunków roślin i zwierząt. W okolicy zalewu znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Warto również zwrócić uwagę na spływ kajakowy rzeką Dłubnią w Nowej Hucie. Zwykle kończy się na Wiśle. Z tego miejsca możesz kontynuować dalszą przygodę.

6 pomysłów na relaks w Krakowie i okolicach

Spływ Dunajcem

Spływ kajakowy górskimi rzekami na południe od Krakowa, zwłaszcza Dunajcem w Pieninach jest niezwykle ekscytującym doświadczeniem, choć ryzykownym dla początkujących. Stanowi jedną z najpopularniejszych aktywności w Małopolsce. Znajduje się około dwie godziny jazdy od Krakowa. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach, a kończy w Szczawnicy. Cała trasa liczy około 18 km. 

Widoki zapierają dech w piersiach. Pamiętaj, by wziąć ze sobą dużo wody, krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne i kapelusz, by uchronić się przed słońcem. Postaraj się dotrzeć jak najwcześniej, by uniknąć największej fali upałów. Podczas spływu nie będziesz miał czasu na przerwy lub lunch, dlatego zabierz ze sobą przekąski.

Chochołowskie Termy

Po dniu lub dwóch dniach intensywnej aktywności fizycznej możesz się zrelaksować w Chochołowskich Termach. To jedno z największych ośrodków spa w Polsce. Oferuje wiele wspaniałych atrakcji, od basenów, przez jacuzzi, sauny, zjeżdżalnie wodne, po siłownię. 

Obiekt jest dość nowy. Słynie z właściwości leczniczych i terapeutycznych. Dodatkowo otoczony jest piękną scenerią, którą można podziwiać z części wypoczynkowej na drugim piętrze! 

Spa oferuje świetne atrakcje dla całej rodziny, również dla najmłodszych. Poświęć przynajmniej 2-4 godziny na odpoczynek w Chochołowskich Termach.

Zakrzówek

Szukasz spokoju, relaksu i miejsca na piknik? Wybierz się do Zakrzówka. Dojedziesz do niego tramwajem numerem 52 z Dworca Głównego w Krakowie. Cieszy się dużą popularnością wśród okolicznych mieszkańców.

Pamiętaj, że pływanie jest tam bardzo ryzykowne. Jeśli jesteś fanem sportów wodnych, zdecyduj się na nurkowanie. Możesz zapisać się na lekcje u instruktora. 

6 pomysłów na relaks w Krakowie i okolicach

Kopiec Kościuszki

Chcesz spędzić czas aktywnie, a jednocześnie poznać bliżej historię Polski? Odwiedź Kopiec Kościuszki. To pagórek liczący 35,5 metrów wysokości. Powstał na cześć słynnego polskiego dowódcy wojskowego- Tadeusza Kościuszki. Na szczyt zielonego wzgórza prowadzi kręta ścieżka. Rozciąga się stamtąd przepiękne widoki na miasto. Po spacerze zobacz wystawy historyczne zorganizowane w forcie. Cała wycieczka zajmie Ci około 2-3 godziny.

Skoki spadochronowe

Każdy z nas podlega różnym stresorom, które sprawdzają naszą energię i odporność. Skoki spadochronowe są doskonałym poligonem poznawczym. Przeżywanie stresu w kontekście zarządzanego ryzyka pomaga zachować ostrość i elastyczność mózgu. W ten sposób możesz jasno określić swoje mechanizmy radzenia sobie w trudnej sytuacji. Jeśli chcesz, sprawdzaj je i zmieniaj w razie potrzeby. W rezultacie skok spadochronowy poprawia naszą pewność siebie, zarówno w domu, jak i w pracy.

Jeśli chcesz zarezerwować skok, zajrzyj na https://tandemy.pl