Każda para, która przygotowuje się do ślubu musi dopilnować wielu kwestii związanych z oprawą całego wydarzenia. Rezerwacja sali weselnej, zespołu muzycznego, ustalenie menu, wybór świadków, strojów na ślub i poprawiny, wystrój kościoła to tylko kilka przykładów. Na kilka miesięcy przed wyjątkowym dniem wiele par rozpoczyna również kurs tańca, dzięki któremu szlifuje się umiejętności poruszania w takt muzyki, pojawia się bowiem perspektywa zabawy tanecznej do białego rana.

Nauka pierwszego tańca

Najważniejszy dla Pary Młodej jest oczywiście pierwszy taniec, najczęściej podkładem muzycznym jest ulubiona piosenka w romantycznym stylu. Jednak w pierwszej kolejności najlepiej jest zapisać się na kurs tańca użytkowego, który jest wstępem do osiągnięcia pełnej swobody w tańcu. Podstawowe kroki w poszczególnych rodzajach tańca będą pomocne w późniejszej nauce układu do pierwszego tańca małżonków, można ze sobą połączyć kilka gatunków. Odpowiednie przygotowanie zajmuje trochę czasu, choć jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji kursantów oraz tego, czy ćwiczą ze sobą w przerwach między zajęciami w szkole tańca. W Krakowie funkcjonuje wiele szkół tańca, w których zajęcia przeprowadzają wykwalifikowani tancerze, wybór jest trudny, dlatego warto pokierować się opiniami innych osób. W podjęciu decyzji o wyborze konkretnych instruktorów może pomóc uczestnictwo w Targach Ślubnych, podczas których można osobiście porozmawiać o rodzajach kursów, cennikach. Możliwe jest także obejrzenie pokazów tanecznych, które mają na celu zachęcić narzeczonych do zapisów. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że żadna, nawet najlepsza szkoła tańca nie zagwarantuje skutecznej nauki, jeżeli treningi nie będą odbywały się regularnie. Tak naprawdę wszystkie figury można z powodzeniem wyćwiczyć, niezbędny jest jednak konkretny wysiłek.

Zalety nauki pierwszego tańca

Zalety i wady gotowego układu do pierwszego tańca

Pierwszy taniec, który został od początku do końca wyreżyserowany z pewnością zrobi wrażenie na zgromadzonych gościach. Szkoła Tańca pomaga w stworzeniu układu, zwraca uwagę na ewentualne błędy, pomaga je niwelować, jednak nie może zlikwidować stresu, który towarzyszy Parze Młodej. W tak dużych emocjach często dochodzi do braku koncentracji, co w efekcie prowadzi do pomyłki w krokach. W takiej sytuacji ratunkiem może okazać się wyłącznie spokój i sprawianie wrażenia, że nic złego się nie wydarzyło. Konsternacja wypisana na twarzach świeżo upieczonych małżonków może zdradzić, że coś poszło nie tak, dlatego wskazane jest szybkie przejście do kolejnej części tańca. Nie wolno się zatrzymywać i obsesyjnie liczyć kroków, należy skupiać się na swoim partnerze i całkowicie pozbyć się stresu. Kluczem do sukcesu jest spokój i odprężenie, z pewnością na zwiększony komfort ma wpływ rozpoczęcie kursu w szkole tańca odpowiednio wcześnie. Nabiera się wówczas pewności siebie, kroki są o wiele bardziej dopracowane, a całość z pewnością wypadnie pomyślnie i pozostanie w pamięci gości na długie lata.

Materiały przygotowane przy współracy z Szkoladancefloor.pl - szkoła tańca Kraków.