W Krakowie w pobliżu ulicy  Fabrycznej formuje się ogromne centrum mieszkalno-biurowe tak zwane „Fabryczna City”. Do centrum planowane jest przynależenie biurowców, budynków mieszkalnych, hotel, galeria z wieloma restauracjami i kawiarniami, muzeum wódki, a także ośrodek rekreacyjno-sportowy z pływalnią i SPA. Finalizacja prac ma nastąpić w 2024 roku, jednak już po kolei wykańczane są obiekty do eksploatowania. Co za tym idzie, niektóre budynki niedługo będą już dostępne do użytkowania.

Struktura centrum

Całe przedsięwzięcie jest zlokalizowane na zamierzchłych zakładach Państwowej Wytwórni Wódek, stąd zaprojektowane zostało Muzeum Wódki. Cały projekt zakłada stworzenie polifunkcyjnego konglomeratu w skład, którego będą wchodzić biurowce, mieszkania oraz budynki usługowe. Zaplanowano także budynek rekreacyjny. Zgodnie z planem ma zostać wybudowanych 5 biurowców. W projekcie odniesiono się również do stojących na terenie budowy budynków pofabrycznych, mają one zostać odnowione. W skład tych budynków będzie wchodzić hotel, innowacyjne miejsce konferencyjne, ośrodek fitnessu i SPA z pływalnią oraz parking, który znajdować się będzie pod powierzchnią ziemi. W tej części zaprojektowano również punkty gastronomiczne, które będą znajdować się w ciągu pomiędzy budynkami.

Fabryczna City – nowoczesne centrum mieszkalno-biurowe

Miejsce dla rodzin

Fabryczna City to nie tylko centrum biznesu i wszelkich przyjaznych usług dla firm i nie tylko. Tą przestrzeń również zajmować będą budynki mieszkalne, które mieścić się będą przy ul. Fabrycznej wraz z miejscami usługowo-handlowymi. To miejsce przyjazne będzie dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ planowane jest utworzenie w tej części centrum przedszkola oraz żłobka, a także blisko dostępnym parkingiem podziemnym. W projekcie nie mogło zabraknąć także miejsc przyjaznych środowisku, zaplanowano niewielką architekturę z obszarem zielonym, zadedykowaną dzieciom i osobom, lubiącym kontakt z naturą.

W projekcie znalazło się miejsce niemalże na wszystko, czego człowiek może potrzebować do życia. To miejsce, w którym możemy mieszkać, pracować, odpoczywać, spotykać się ze znajomymi, uprawiać sport oraz realizować wiele innych ciekawych aktywności.