Legendarny zespół rockowy TOOL powraca do Europy! W ramach przyszłorocznej trasy koncertowej metalowcy z Los Angeles zawitają także do Krakowa - koncert odbędzie się 21 maja w TAURON Arenie.

Ponad 30 lat tworzenia historii progresywnego metalu

TOOL został założony w 1990 roku w Los Angeles i początkowo grał jako kwartet w klasycznym składzie. (wokal, gitara, bas i perkusja). Ciężko jest jednoznacznie zdefiniować, jaką muzykę tworzą muzycy - to pogranicze rocka i metalu, na którym nie brakuje wielu eksperymentów.

Praktycznie wszystkie studyjne płyty zespołu TOOL są bardzo dobrze odbierane. Zarówno krytycy muzyczni, jak i fani kapeli doceniają alternatywne podejście do tworzenia muzyki i niepowtarzalny styl towarzyszący wszystkim nagraniom Amerykanów.

Albumy i nagrania TOOL’-a zdobyły cztery nagrody Grammy oraz uzyskały kilka kolejnych nominacji.

Pierwsza trasa koncertowa od prawie 3 lat

Ostatni raz zespół TOOL wybrał się w dłuższą trasę koncertową jeszcze w 2019 roku. Teraz rockmani wracają z nadzieją pokazania swoim fanom znanych i lubianych utworów, a także nowszych kompozycji. Muzycy podkreślają, że ostatnie miesiące były dla nich wyjątkowo ciężkie, lecz wracają dla swoich wielbicieli i z miłości do muzyki.

TOOL w trakcie trasy koncertowej zaplanowanej na 2022 rok odwiedzi wiele miejsc na całym świecie. To trasa promująca płytę “Fear Inoculum”, wydany jeszcze w 2019 roku. Przez sytuację epidemiczną i restrykcje sanitarne zespół nie miał jeszcze bowiem okazji zaprezentować nowych nagrań szerszej publiczności.

Koncert zespołu TOOL w Krakowie

TOOL w Krakowie już 21 maja 2022

Zazwyczaj informacje o koncercie tak rozpoznawalnego zespołu pojawiają się wśród fanów z dużym wyprzedzeniem. Nie inaczej było w przypadku krakowskiego koncertu TOOL-a, zaplanowanego na przyszły rok. Już 1 października ruszyłą bowiem sprzedaż biletów na koncert, który odbędzie się 21 maja 2022 roku. 

Koncert odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie, co gwarantuje świetną akustykę i dobre oświetlenie - do tego zdążyli już przyzwyczaić nas organizatorzy wydarzeń muzycznych w tej hali. 

Bilety na trybunę kosztują od 299 złotych. Miejsce na płycie to koszt od 399zł.