Kraków jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miast w Polsce. Często odwiedzany jest przez turystów lokalnych jak i zagranicznych. Miasto ma bardzo dużo do zaoferowania zarówno pod względem historycznym jak i architektonicznym. Co zatem zwiedzić poza Wawelem?

Zieleń

Kraków jest pełen zielonych zakątków, parków i zieleńców. Wokół Rynku Głównego zlokalizowane są krakowskie Planty. Powstały one na miejscu zburzonych fortyfikacji miasta. Założono je w latach 1822-1830. Teren ten przed założeniem parku by bardzo zaniedbany i pełnił rolę śmietnika i ujścia ścieków. Na Plantach posadzono głównie kasztanowce, klony, lipy i jesiony. Planty są doskonałym miejscem do spacerów dla rodzin z dziećmi. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych placów zabaw. Każdy powinien odwiedzić krakowski Ogród Zoologiczny. Sama jego lokalizacja na wzgórzu Pustelnik w Lasku Wolskim jest bardzo ciekawym miejscem. Każdy zwiedzający odpocznie tam od zgiełku miasta, a dzieci będą miały niesamowitą frajdę spotkania rzadko występujących gatunków zwierząt.

Co warto zwiedzić z dziećmi w Krakowie?

Muzea

Na Rynku Głównym mamy całkiem bogatą ofertę dla rodzin z dziećmi. Jednym z nich jest Muzeum Witraży. Otwarte w określonych godzinach w dni powszednie ze względu na to, że podczas zwiedzania jesteśmy świadkami powstawania nowych dzieł. Dla zainteresowanych prowadzone są warsztaty z tworzenia witraży. Kolejnym ciekawym miejscem dla rodzin z dziećmi jest Muzeum Krakowa, które mieści się pod Sukiennicami. Polecamy wcześniej kupić bilety w sieci ze względu na to, że chętnych jest dość wielu. Muzeum powstało dzięki odnalezionych wykopaliskom podczas prac rewitalizacyjnych nawierzchni na Rynku Głównym. Ekspozycje w muzeum pokazane są w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Znajdują się nim makiety, zdjęcia i filmy z czasów wykopalisk. Znajdziemy też wiele wykopalisk odnalezionych podczas prac. Jak widzisz, Kraków jest bardzo ciekawym miastem pod względem miejsc do zwiedzania, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Warto zatem pomyśleć o rodzinnej wycieczce na kilka dni.