Do grona popularnych social mediów dołączyła kolejna aplikacja społecznościowa – TikTok. Korzysta z niej coraz więcej osób, głównie młodych ludzi. Czym zaskarbiła sobie zainteresowanie i jakie są jej podstawowe funkcje? Czas poszukać odpowiedzi na te pytania!

Co to jest TikTok?

Co oferuje aplikacja TikTok?

Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą co to jest tik tok z pewnością przyda się zbiór wszystkich jego funkcji i przyczyn, dla których aplikacja stała się hitem. Niedawno, bo 4 września TikTok obchodził swoje czwarte urodziny, został połączony z aplikacją Musial.ly, więc nie dziwi fakt, że ich funkcje zostały połączone. Użytkownicy dodają krótkie filmiki, które szturmem zdobywają popularność. Wykonują na nich różne czynności – śpiewają, grają na instrumentach, tańczą, pokazują część swojego życia. Zasadniczo, z TikToka korzystają głównie młodzi ludzie, lecz po skończeniu 13 lat, wcześniej nie ma możliwości rejestracji. Nastolatkowie są zafascynowani aplikacją i często dodają materiały, na których naśladują swoich idoli ze świata muzyki, czy filmu. Dane przedstawiające popularność poszczególnych aplikacji jasno wskazują, że TikTok w 2018 roku posiadał już 500 milionów użytkowników, plasował się wówczas na dziewiątym miejscu wśród portali społecznościowych. Imponujący wynik, prawda? Kontynuując liczbowe rekordy TikToka, koniecznym jest podkreślenie, że bije rekordy popularności, jeżeli chodzi o liczbę pobrań aplikacji. Poza filmikami z popisami wokalnymi i tanecznymi, w aplikacji są udostępniane tutoriale makijażowe oraz śmieszne filmiki z życia codziennego wielu osób. Na TikToku można również zarabiać! Wystarczy prowadzić transmisje na żywo, oczywiście po odpowiednim przemyśleniu tematu, który będzie wzbudzał zainteresowanie odbiorców.

Co to jest TikTok? Korzyści związane z korzystaniem z aplikacji

Pobieranie i korzystanie z aplikacji jest rozrywką dla młodego pokolenia, wprowadza wiele pozytywnych emocji w tym trudnym dla wszystkich czasie. Młodzież poniekąd uczy się dystansu do siebie, lepiej pojmuje czym jest poczucie humoru i dzieli się tym z innymi użytkownikami. Znajdując ciekawy pomysł na filmik zdobywa się wiele reakcji od ludzi z całego świata, możliwa jest komunikacja z nimi, pośrednio nauka języków obcych. TikTok to społeczność, do której chętnie dołączają kolejne młode osoby, chcące oderwać się od szarej rzeczywistości i spędzać czas na nawiązywaniu relacji z innymi tak zwanymi TikTok-erami. Nie jest to nic złego, być może warto pokazać starszemu pokoleniu kilka materiałów z aplikacji, by mogli się przekonać, że jest to całkowicie bezpieczne dla ich dzieci i wnuków. Ciekawą opcją jest sugestia zrobienia przerwy od przeglądania aplikacji, taka informacja pojawia się po upływie około dwóch godzin ciągłego przeglądania materiałów. Warto skorzystać z propozycji, by jednak nie zatracić się całkowicie w TikToku – zabawa bywa uzależniająca, dlatego zaleca się zdrowy umiar. Podsumowując, aplikacja o nazwie TikTok to ważny środek komunikacji dla rozwoju wielu pożądanych cech u młodych ludzi.