Dbanie o stan jamy ustnej to inwestycja w nasze zdrowie, a także sposób na uniknięcie kosztów ewentualnego leczenia stomatologicznego, które w niektórych przypadkach potrafią osiągnąć horrendalną wysokość. Dlatego tak ważne jest, aby być pod opieką dobrego dentysty w Krakowie. Dzięki współpracy z odpowiednio wykwalifikowanym lekarzem będziemy mogli być pewni, że wszystkie niepokojące symptomy, które zaobserwujemy, zostaną poddane weryfikacji. W przypadku, gdy okaże się, że nasze uzębienie wymaga leczenia, zostanie ono przeprowadzone w profesjonalny sposób.

 

Usługi związane z leczeniem zębów

Pierwszą rzeczą, która zazwyczaj kojarzy nam się z gabinetem stomatologicznym, jest konieczność wyleczenia zęba. Oczywiście, dobry dentysta Kraków będzie w stanie wykonać taką usługę albo poprzez standardowe borowanie, albo poprzez leczenie kanałowe. W obu przypadkach bardzo ważna jest dokładność lekarza. W przeciwnym wypadku ząb nie zostanie dobrze opracowany i zaistnieje ryzyko, że próchnica będzie się dalej rozwijać, co może doprowadzić nie tylko do dyskomfortu lub ponownego bólu, ale również do tego, że zęba nie będzie się dało już uratować i nastąpi konieczność zatrucia (albo nawet usunięcia). Dlatego tak ważne jest, aby wybierać dobrych dentystów w Krakowie. Takich, którzy znają się na swojej pracy i traktują pacjenta jako człowieka, któremu trzeba pomóc, a nie tylko jako klienta.

 

Ortodoncja – droga do pięknego uśmiechu

Bardzo często zdarza się, że nasze uzębienie nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli. Krzywe zęby i wady zgryzu są szkodliwe dla zdrowia – mogą powodować napięcie mięśni twarzy, przesuwanie się kolejnych zębów w łukach zębowych, a także dyskomfort. Dodatkowo mogą być powodem niskiej samooceny i kompleksów. Wady uzębienia potrafią bowiem sprawiać, że nasz uśmiech nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli.

 

Na szczęście wszelkiego rodzaju wady związane z ułożeniem zębów, można często w pełni, a niemal zawsze przynajmniej w znacznym stopniu, zniwelować. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak wygląda nasz uśmiech, lub dostaliśmy takie zalecenie od stomatologa, udajmy się do ortodonty. Pomoże nam on dobrać takie rozwiązania, które sprawią, że będziemy olśniewać uśmiechem. Do popularnych rozwiązań należą aparaty ortodontyczne (stałe lub nocne), a także szyny prostujące, które można założyć na pojedyczne zęby, nie trzeba montować ich na całej szczęce.

 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Oprócz leczenia, w momencie, w którym nasza jama ustna zacznie chorować, dobry lekarz w Krakowie powinien zadbać również o to, żeby wpoić swoim pacjentom odpowiednie nawyki związane z higieną. Dbanie o zęby i profilaktyka mogą nas bowiem uchronić przed różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.

 

Każdy mieszkaniec Krakowa powinien mieć świadomość, jak dbać o jamę ustną. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub coś nas interesuje, zapytajmy o dany temat swojego stomatologa. Szczoteczki soniczne, płyny do płukania jamy ustnej, konieczność używania nici dentystycznej albo środek na afty – to wszystko zagadnienia, o które warto zapytać podczas przeglądu dentystycznego, (który warto wykonywać przynajmniej raz na pół roku). Dysponując merytoryczną wiedzą, będziemy w stanie z odpowiednią starannością zadbać o swoje uzębienie.

 

Jak zadbać o swoje zęby?