Sposobem na długie i komfortowe życie jest zbilansowana dieta i odpowiednia dawka ruchu każdego dnia. W dzisiejszych czasach ludzie są niezwykle zdeterminowani do tego, by osiągać sukcesy w każdej dziedzinie życia, dlatego poświęcają swój czas na aktywność fizyczną także przebywając na urlopie. Z myślą o tej grupie osób poszerza się oferta hoteli, które coraz częściej proponują także dostęp do siłowni w cenie pobytu. Co wziąć pod uwagę planując przestrzeń treningową w hotelu?

Kult zdrowego stylu życia

Z badań wynika, że co drugi podróżujący jest skłonny zapłacić więcej za hotel, w którym znajduje się przestrzeń umożliwiająca wykonywanie treningów sportowych. Pomimo że ceny za dobę w takim hotelu są średnio o 30 procent wyższe niż w miejscu noclegowym o podobnym standardzie, ponad połowa klientów decyduje się skorzystać właśnie z hotelu posiadającego siłownię.

Niezbędna pomoc ekspertów

Planowanie przestrzeni treningowej nie jest zadaniem łatwym, dlatego warto powierzyć je specjalistom. Fachowcy z Total Fitness Concept to grupa niemal 50 inżynierów i specjalistów z zakresu technologii, którzy od ponad siedmiu lat zgłębiają swoje doświadczenie jako zgrany team w branży sportowej. Od lat wspólnie projektują przestrzenie siłowe i wyposażają kluby w wysokiej jakości sprzęt oraz akcesoria do ćwiczeń, a na koncie mają liczne sukcesy ogólnopolskie oraz międzynarodowe. Fachowcy służą pomocą i radą przy planowaniu siłowni, pomagając także przy wyborze maszyn siłowych. Dzięki fachowej opiece eksperci są w stanie przygotować niekonwencjonalne rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów.

Zakup sprzętu

Klient hotelowy z pewnością oczekuje nowoczesnych i bezawaryjnych maszyn, które pomogą mu wykonać kompleksowy trening. Firma Total Fitness Concept oferuje profesjonalne wyposażenie siłowni zarówno w sprzęty nowe , jak i regenerowane. Oferta zawiera bieżnie, crosstrainery oraz specjalistyczne maszyny siłowe, nie brakuje też dedykowanych akcesoriów sportowych, które produkowane są pod marką własną.

Planowanie siłowni hotelowej

Podstawowe strefy w siłowni

Bez względu na dostępną przestrzeń, siłownia hotelowa powinna być podzielona na trzy strefy. Pierwszą z nich jest strefa cardio, najchętniej użytkowana przez gości hotelowych. Powinny znaleźć się w niej bieżnie, orbitreki lub rowery, oraz sprzęty umożliwiające rozgrzewkę oraz trening ukierunkowany na spalanie tkanki tłuszczowej.

Drugą z nich jest strefa maszyn siłowych przeznaczona do wykonywania treningów siłowych na określone partie ciała. Najlepiej sprawdzą się tutaj maszyny jedno- lub wielofunkcyjne, umożliwiające wykonanie kompleksowego treningu konkretnych partii mięśniowych.

Strefa wolnych ciężarów to miejsce, gdzie znajdują się wszelkie zestawy akcesoriów służących budowaniu masy mięśniowej. Nie może tu zabraknąć hantli o różnej ciężkości, ławek oraz gryfów.

Zorganizowanie przestrzeni treningowej to coś, czym Total Fitness Concept z powodzeniem zajmuje się od lat. Precyzyjna i dokładna praca załogi zdobyła uznanie już ponad 2,5 tysiąca zadowolonych klientów.