Lunch jest najważniejszym posiłkiem, po który sięgamy w pracy. Pozwala na chwilę odpoczynku od działań zawodowych, zaspokojenie głodu oraz nabranie energii na kolejne godziny pracy. Daniem, po które najczęściej sięgamy w pracy są kanapki. Są szybkie i mało wymagające w przygotowaniu, ale także nudne i mało wartościowe pod względem odżywczym. Warto więc je zastąpić czymś zdrowszym i oryginalniejszym, czyli sushi, które można zamówić na lunch z dostawą w Krakowie prosto do pracy.

Tradycyjne japońskie sushi i jego krótka charakterystyka

Sushi to tradycyjne, japońskie danie, które wywodzi się nie z samego Kraju Kwitnącej Wiśni, lecz z Chin kontynentalnych. Ich chiński pierwowzór może pochwalić się ponad 25-wiekową historią i to właśnie stamtąd trafił do Japonii wraz z umiejętnością uprawy ryżu. Współczesne sushi, które cieszy się tak ogromną popularnością zarówno w swojej ojczyźnie, jak i na całym świecie, składa się z marynowanego ryżu połączonego z innymi, smacznymi i zdrowymi składnikami. Należą do nich m. in. surowe ryby, owoce morza, warzywa oraz prasowane wodorosty nazywane nori. Prawdziwe sushi powstaje zgodnie ze starą japońską sztuką oraz pozwala cieszyć się znakomitym smakiem tego japońskiego przysmaku smakoszom z całego świata.

Sushi jest cenione nie tylko za swój oryginalny wygląd oraz smak. Jest to bowiem jedno z najzdrowszych dań, któremu Japończycy podobno zawdzięczają swoją długowieczność. Tradycyjne sushi jest podawane na surowo i składa się z sashimi – surowego mięsa ryb oraz shari, czyli przygotowanego w specjalny sposób ryżu. Wszystkie składniki wykorzystane do jego przygotowania są świeże oraz posiadają wysoką zawartość cennych witamin i minerałów, błonnika oraz wartościowych kwasów omega. Spożywanie sushi pozwala więc skutecznie zaspokoić głód, nabrać energii oraz zadbać o zgrabną sylwetkę, gdyż danie to posiada niewielką wartość kaloryczną i może być bez obaw spożywane przez osoby na diecie. Dodatek ostrego chrzanu japońskiego, czyli wasabi oraz sosu sojowego nadaje mu natomiast bardziej wyrazistego smaku.

Brak pomysłu na lunch? Postaw na sushi z dostawą w Krakowie!

Lunch z dostawą Kraków – gdzie zamówić gotowe zestawy sushi?

Wszystko to sprawia, że sushi jest daniem, które idealnie sprawdzi się na szybki, zdrowy i oryginalny lunch w pracy. Sama nazwa sushi nie oznacza tylko i wyłącznie gotowej potrawy, ale obejmuje cały proces jej przygotowania oraz filozofię towarzyszącą jej serwowaniu. Szczególne znaczenie ma przygotowanie ryżu, który stanowi bazę całej potrawy. Musi on zostać odpowiednio zaprawiony dodatkiem cukru, octem ryżowym oraz specjalną zaprawą nazywaną mirin. To właśnie temu ryż zawdzięcza swoją unikalną konsystencję oraz wyjątkowy smak, z którym kojarzone jest sushi.

Przygotowane zgodnie z tradycyjną japońską sztuką sushi lunch z dostawą kraków można zamówić w Haiku Sushi. Wykonane ręcznie przez mistrzów przysmaki sprzedawane w gotowych zestawach zostaną dostarczone we wskazane miejsce oraz pozwolą szybko zaspokoić głód i przygotować się na dalsze godziny intensywnej pracy. Sushi na lunch z dostawą w Krakowie można zamówić nie tylko do pracy, ale także do domu. Danie to świetnie sprawdzi się na spotkanie z przyjaciółmi lub rodzinny wieczór przed telewizorem, kiedy mamy ochotę sięgnąć po coś nowego i wyjątkowego.