Wiele osób decyduje się wykorzystać urlop podczas jesieni. Karkonosze i Tatry to miejsca, które w tym czasie cieszą się dużą popularnością. Jesienią warto również zdecydować się na zwiedzanie polskich miast.  Kraków to miasto, które jesienna pora wygląda równie pięknie jak podczas wakacji czy też długich wiosennych weekendów. Istniej naprawdę wiele powodów, dla których warto zobaczyć Kraków jesienią.

Jesienią w Krakowie spotkamy zdecydowanie mniejszą ilość turystów

                Latem Kraków odwiedza rekordowa liczba turystów. Jest to bezwątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i dlatego każdy chciałby zobaczyć je, chociaż raz w życiu, choć wielu osobą to nie wystarcza i pragną powracać tu przy każdej możliwej okazji. Organizując wycieczkę do Krakowa jesienią z pewnością unikniemy tłumów i będziemy mogli w spokoju cieszyć się podziwianiem wielu zabytków dostępnych w mieście, a Kraków to jak wiadomo miejsce, w którym obiektów do zwiedzania jest naprawdę wiele. Jesienią pogoda do zwiedzania jest zazwyczaj najlepsza, ponieważ nie występują upały

Spacery jesienną porą

Drzewa prezentują się nie tylko wiosną, kiedy kwitną, ale również jesienią, gdy zmieniają kolor liści. Parki, których w mieście Kraków jest naprawdę wiele, wyglądają o tej porze roku bajkowo. Kolorowe spacery z pewnością przypadną do gustu nie jednemu miłośnikowi natury. Niektórzy uważają nawet, że nie ma piękniejszej pory roku. Parkowe alejki to, więc doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu jesienną porą. Spacery po Krakowie są o tej porze roku wyjątkowo przyjemne.

Cenny niższe niż w sezonie

W wielu luksusowych hotelach i apartamentach po sezonie wakacyjnym ceny pobytu są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Jest, więc to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy przy jednoczesnym skorzystaniu z jak najwyższych standardów. Poza sezonem letnim jest taniej również w wielu innych miejscach takich jak np. restauracje czy bary.

Spędzenie urlopu w Krakowie jesienną porą to, więc same plusy warto, więc z tego skorzystać.

Dlaczego warto odwiedzić Kraków jesienną porą