Kraków jest jednym z nielicznych miast, które oferuje wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Jest wiele interesujących punktów dla małych podróżników, które są niewątpliwie warte zobaczenia, będąc w Krakowie ze swoimi pociechami.

Atrakcje dla aktywnych podróżników

Miłośników zwierząt powinna usatysfakcjonować wizyta w Krakowskim Zoo, w którym znajduje się 1500 zwierząt z 250 różnych gatunków. Obowiązkowym punktem na mapie zoo jest Żyrafiarnia.

Dla aktywnych dzieci zaleca się wycieczkę na krakowskie kopce, zwłaszcza na kopiec Kościuszki czy Krakusa. Jest to okazja do zobaczenia wspaniałej panoramy na całe miasto i okoliczne miejscowości. Znajduje się tam także Muzeum, w którym prezentuje się wystawę figur woskowych słynnych Polskich osobistości.

Kopiec Krakusa świetnie nadaje się na wyprawę połączoną z piknikiem, grą w piłkę czy zabawy na terenie wokół kopca.

Kraków – miejscem pełnym atrakcji dla dzieci

Atrakcje dla przyszłych techników

Dzieci zainteresowane rozwojem technicznym powinny wybrać się do Muzeum Lotnictwa, w którym to będą mieli okazję do zobaczenia samolotów z uprzednich epok oraz te współcześnie występujące. Bardzo fajną możliwością jest to, ze każde dziecko może zasiąść za sterem takiego samolotu, spojrzeć do silnika oraz cieszyć się ogromną przestrzenią jakie oferuje Muzeum. Najlepiej wybrać się w trakcie ładnej pogody, ponieważ wiele eksponatów znajduje się na zewnątrz, a zwiedzanie w czasie deszczu nie jest niczym przyjemnym.

Młodych fanów motoryzacji powinna zadowolić wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie prezentowana jest kolekcja środków transportu z różnych czasów. W muzeum znajduje się wystawa samochodów, tramwajów, motocykli oraz wiele różnych wynalazków.

Muzeum Inżynierii Miejskiej posiada jeszcze wspaniały Ogród Doświadczeń Stanisława Lema, w którym to znajduje się wiele labiryntów, ekspozycji sensorycznych i geologicznych, zjawisk fizycznych i eksperymentów. Będąc w tym miejscu wiele zjawisk, przedstawianych w szkołach zostanie łatwo zrozumiana, ponieważ nauka przez zabawę jest najlepszą formą zdobywania wiedzy.